fbpx

ביוגרפיה

מוקולי הוא זמר-יוצר, מוזיקאי, כותב, מלחין, פסנתרן, מעבד ומפיק ישראלי.

הבית של מוקולי היה מוזיקלי מאוד, ובמהלך ילדותו נהג להאזין ללהקות ולזמרים רבים ומגוונים, בעיקר משנות ה-50 ועד שנות ה-80 שהשפיעו עליו רבות ועזרו לו לגבש את סגנונו המוזיקלי הייחודי.

מהיום שאחז בעפרון לראשונה ולמד לכתוב, החל מוקולי לכתוב את שיריו באופן עצמאי:

כבר מגיל צעיר המחנכת של מוקולי בבית הספר היסודי הייתה מקריאה את שיריו בפני כל הכיתה והוא אף נבחר לכתוב שירים וסיפורים לעיתון בית הספר.

בתקופת התיכון החל ללמד את עצמו נגינה על כלי נגינה שונים כמו בחלילית, במפוחית וביוקולילי, והחל להלחין את שיריו.

עם גיוסו לצה”ל המשיך במקביל לשירות הצבאי לכתוב ולהלחין שירים, ללמוד לנגן על פסנתר שהפך לכלי המרכזי שלו ועל כלי נגינה נוספים שלמד בעצמו כמו בגיטרה קלאסית, חליל אירי ובכלים שונים ומיוחדים שלא מוכרים בישראל כמו ציתר, דולצימר הרים, קנטלה ועוד.

לאחר השחרור מצה”ל ועד היום, כתב יותר מ-200 שירים שונים ומגוונים, ורק בשנת 2020, “בזכות” תקופת הסגרים בעקבות הקורונה, החליט מוקולי שהגיע הזמן להוציא אותם לאור.

לשם כך, החל להפיק ולעבד מוזיקלית את שיריו ולאגד את השירים האהובים עליו ביותר אל תוך אלבום בכורה ראשון.

באלבום הבכורה של מוקולי ניתן למצוא שירים מגוונים מאוד הן מבחינת הכתיבה, הלחן, ההפקה והסגנון – משירים שמחים, הומוריסטים ומשעשעים עד דמעות ועד שירים על גבול הטראגי-קומי ואפילו שירים עצובים על נושאים קשים מאוד שלא היה נהוג לכתוב ולשיר עליהם עד היום.

שיריו מתאפיינים בפנטזיה, בדמיון ובכתיבה מנקודות מבט לא רגילות של דמויות אנטי גיבור שונות, ההופכים כולם את המוזיקה שלו לשונה ומיוחדת.

בעולם בו כל הזמרים מחקים אמנים אחרים ונדמה שכל שיר חדש שיוצא כבר שמעתם או ראיתם בעבר, מוקולי יוצר בעצמו ולבדו מוזיקה מיוחדת, אמנותית, שונה וכזו שמאתגרת את המאזין. 

ב-21 ביוני 2020 יצא הסינגל הראשון של מוקולי, המתחזה, לחנויות הסטרימינג (ספוטיפיי, אפל מיוזיק וכו’). השיר נכתב בהשראת התכנית “המתחזים” של חיים אתגר, והוא מספק הצצה לנקודת מבט לא שגרתית של אדם שהוא מתחזה.

ב-18 באוקטובר 2020 יצא הסינגל השני, מה חשבת שיצאת, על רופאים שנלחמים במגפה מדבקת, בהשראת הקורונה. את השיר הפיק מוקולי בסגנון האירי, והוא אף מנגן בו על כלים איריים כמו חליל אירי ובוראן – לצד נגן חמת חלילים מסקוטלנד.

ב-29 בינואר 2021 יצא הסינגל השלישי, מלח מים שום בצל, העוסק באמונות טפלות ובחוקי מרפי באופן משעשע והומוריסטי ובהפקה דרמטית ואייטיזית. 

ב-21 במאי 2021 יצא הסינגל הרביעי, איפה את אלה קרי?, העוסק בנוסטלגיה ובחיפוש אחר הילד הפנימי שבכל אדם, והוא שיתוף פעולה מיוחד במינו עם זמרים סאמים מלפלנד – מה שהופך אותו לשיר הישראלי הראשון בהיסטוריה עם שירת יוייק ושירה בשפת הסאמי.

ב-6 באוגוסט 2021 יצא הסינגל החמישי, העולם הווירטואלי בשיתוף פעולה ראשוני בארץ עם מקהלת שירת גרון ממונגוליה. השיר מספר על אדם גלמוד שמחפש חברים באינטרנט תוך שהוא ממחיש את הצד הלא פוטוגני של הרשתות החברתיות והבדידות הסמויה מן העין.

ב-4 באפריל 2022 עלה אלבום הבכורה של מוקולי “הנזק כבר נעשה” לרשתות הסטרימינג כגון אפל מיוזיק, ספוטיפיי, יוטיוב וכו’.

האלבום זכה ועדיין זוכה להשמעות יפות, ובקרוב מתכוון מוקולי להתחיל לעבוד על הפקת אלבומו השני.